Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Sivas'ın plaka kodu nedir? (Rakamla yaz):
KAYIT OLMAK İÇİN ÜSTTEKİ FORMU DOLDURDUKTAN SONRA AŞAĞIDAKİ ŞARTLARI OKUYUP EN ALTTAKİ "KABUL EDİYORUM" SEÇENEĞİNİ İŞARETLEYİN VE "KAYIT" BUTONUNA TIKLAYIN.

Sitemizin amacı; akrabalarımız ve köylülerimiz arasındaki bağların kopmaya yüz tuttuğu şu günlerde bu bağların yeniden güçlenmesine vesile olmaktır. Bu amaçtan yola çıkarak, hiçbir resmi kurumla bağlantısı olmayan, siyasetten-politikadan, kavgadan-gürültüden, ayrımcılıktan-tarafcılıktan uzak sadece birlik, beraberlik, iletişim, eğitim ve bilgi paylaşımı amacıyla böyle bir site kurduk.

Kurallar koymayı, kurallara ihtiyaç duymayı sevmiyoruz ama insanların toplu bulunduğu her yerde olduğu gibi umumi memnuniyet ve rahatlık açısından aşağıdaki kurallara uyumanızı rica ediyoruz.  (Üyelerimize bu kuralları okumuşcasına muamele edilir. Dolayısıyla 3-4 dakikanızı ayırıp okumanızı istirham ederiz.)

YAKUPOGLAN.COM SİTE KURALLARI

1. Yakupoglan.com sitesine eklenen her türlü yazı ve materyalin maddi ve manevi tüm sorumluluğu onu ekleyen üyeye aittir, Yakupoglan.com'u ve yöneticilerini bağlayıcı değildir. Yazı gönderen kişinin IP (bilgisayar numarası) kayıt altına alındığından sahte isim bile kullanmış olsa kural ve kanunlara aykırı yazı gönderen kişi kolaylıkla tespit edilip hakkında çeşitli yaptırım ve yasal uygulamalar yapılır.

2. Kişi profilindeki Kimlik Bilgisi kısmında kişisel Ad Soyad mutlaka yazılmalıdır. Tanışma, kaynaşma ve sağlıklı iletişim için bu hususa riayet etmenizi istirham ediyoruz.
2.1. Sadece Admin sanal bir kullanıcı olduğundan dolayı bu yönetmeliğin dışında tutulmuştur.
2.2. Bir kullanıcı birden fazla (yani sahte) üyelik açamaz. Bu durum tespit edildiği takdirde kullanıcının asıl gerçek hesabı da silinir. (bunu tesbit etmek yönetim açısından oldukça kolaydır.)
2.3. Üye imzasında ve avatarında kullanılan resimlerin ve yazıların yayın politikamıza aykırı olmaması gerekmektedir.

3. Yeni konu başlatırken, mesaj gönderirken (paylaşımda bulunurken) aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:
3.1. Konuyla ilgili bölüm doğru seçilmeli, konuyla ilgisi olmayan bölümlere yapılmamalıdır. Eğer paylaşımınızı koyacak bir kategori bulamazsanız site yönetimine bildirerek yeni kategori teklifinde bulunabilirsiniz.
3.2. Bir konu başlatırken daha önceden aynı konunun açılıp açılmadığından emin olunmalı. Bunun için en üstteki ARA butonuna tıklayarak konuyla ilgili ön arama/tarama yapabilirsiniz. (bir süre sonra aynı konular birikiyor ve hepsini birden silmek zorunda kalıyoruz)
3.3. Siteye gönderdiğiniz yorum ve paylaşımlar milli, manevi, ahlaki değerlerimize ters düşmemelidir.
3.4. Kişi ve/veya kurumları aşağılayıcı, küçük düşürücü, itham içerikli ifadeler yer almamalıdır.
3.5. Üslup dediğimiz hadiseden uzaklaşılmamalıdır. Mesajlarda kullanılan üslup ve ifadelere dikkat edilmelidir. Yazdıklarınızı mutlaka birileri okumakta, sizi ve biz Yakupoğlan.com'u değerlendirmektedir, bunun bilincinde olalım.
3.6. Sitenin görsel bütünlüğünü bozmamak açısından; mesajlarda ve konu başlıklarında görüntü kirliliği yapan sitiller kullanılmamalıdır. (TÜMÜ BÜYÜK HARF, tümü kalın harf, kocaman yazı fontları vb. umumi düzeni bozan stiller, biçimlendirmeler)
3.7. İnsanların vakitlerini boşa harcayacakları, istatistikî bir değeri olmayan, lüzumsuz anketler açılmamalıdır.
3.8. Bu site sıradan bir forum sitesi değildir, paylaşımların yöresel ağırlıklı olmasına özen gösterilmelidir. (Her gördüğünüz şeyi kopyala-yapıştır yaparak lütfen konu kirliliğine yol açmayınız.)
3.9. Bölümlere özel olarak konulmuş kurallara riayet edilmelidir. (Bazı bölümler için özel kurallar konulmuştur; Seçim Özel, Kendinizi Tanıtın vb. bölümler)

4. Özel mesaj sistemi suistimal edilmemelidir.
4.1. Bayan üyelere rahatsız edici, MSN vb. iletişim bilgilerini talep edici, sulu mesajlar göndermek kesinlikle yasaktır ve kişinin üyeliğini bir anda sonlandıracak kadar yanlış bir harekettir. Üyeye uygulanan ceza duruma göre ibret-i alem olsun diye anasayfamızdaki manşetten cümle aleme ifşa edilir.
4.2. Özel mesajla bir başka üyenin şahsına yönelik kişisel uyarı, cedelleşme vb. yapılmamalıdır, eğer uyarılacak bir durum varsa yönetime bildirilmeli ve gerekli uyarıyı yöneticiler yapmalıdır.
4.3. Site yönetimden habersiz özel mesajla duyuru, tanıtım, reklam vb. yapılmamalıdır.

5. Site içinde sohbet için ayrılmış özel bölümler hariç; konularda; havadan sudan konuşmalara, alakasız mesajlaşmalara, sohbetlere veya laf dalaşmalarına vb. girilmemeli böylece konunun bambaşka biçimde şekillenmesine sebep olunmamalıdır.  

6. Dini içerikli paylaşımların dini akidelere uygun olmasına, sahih kaynaklardan olmasına dikkat edilmelidir.

7. Sadece yüz ifadelerinden ve teşekkürden ibaret mesajlar gönderip veritabanı şişirilmemelidir, bunun yerine üye profilinde bulunan alkış sistemini kullanıp beğendiğiniz paylaşımlarda üyeye bir alkış verebilirsiniz. Teşekkürler mesajlarına ”ben teşekkür ederim.. rica ederim..” gibi karşılıklarla mesaj sayısını, paylaşımının hitini artırmaya çalışmayınız.

8. Mesajlarınız Admin ve Koordinatörler tarafından zaman zaman moderasyon işlemlerine (silme-düzenleme, taşıma, vb.) tabi tutulabilir. Bir konu veya mesajın işleme tabi tutulması için illaki içinde kötü şeyler olmasına gerek yoktur. Aşağıdaki durumlarda:
8.1. Konu belli bir noktadan sonra başka türlü yönlenmiş ve konuyla hiç alakası olmayan bir yöne doğru gitmiş olabilir.
8.2. Bir mesaj silindiği zaman ona bağlı olarak yazılmış mesaj anlamsız bir hal aldığı için o mesajı da silmek gerekebilir.
8.3. Site üyelerinden olumsuz tepki almış olabilir.
8.4. Üyeler arasında tatsız tartışmaların çıkmasına sebep olmuş olabilir.
8.5. Konu ve mesajlar yetkililer tarafından taşınırken yanlış işlem yapıldığı zaman da silinmesi gerekebilir.
8.6. Mesajınızın içinde genel geçerli kötü bir şey olmasa dahi sitemizin yayın politikasına uymayabilir.
8.7. Veritabanını şişiren güncelliğini kaybetmiş her türlü mesajlar zaman zaman silinebilir.
..... vs vs. forum dünyasının en olağan kurallarıdır bunlar... bu konuda sizlerden anlayış bekliyoruz.

9. Durduk yere polemik çıkarmak, tahrik edici mesajlar göndermek, ortalığı kızıştırmak, kavgaya çanak tutmak vs. yasaktır... Bu gibi durumlarda site yönetimi uyarıya gerek duymaksızın doğrudan müdahale edebilir.

10. Kurallara riayet etmedilmediği takdirde (ki hiç olmamasını arzu ediyoruz) üyeliğinize yönelik cezai işlemler (askıya alma, yasaklama, iptal etme) vb. işlemler yapılır.

Bu ilke ve kuralların tümü; daha kullanışlı, daha kaliteli, daha bilinçli, ideal bir site ortamı sağlamak içindir.
Ve unutmayalım ki bu site hepimizindir, tüm hemşehrilerimizindir...

Sitemize üye olan herkes bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006, Simple Machines
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!


YAKUPOGLAN.COM İletişim e-mail & msn: admin@yakupoglan.com
yakupoğlan, yakuboğlan, yakuboglan, yakupoğlan köyü, yakupoğlan beldesi, yakupoglan, sivas yakupoğlan beldesi, yakupoglan köyü, sivas yakupoğlan, sivas yıldız dağı, yıldızdağı, karapınar, yakupoğlanlı, yakupoğlanlılar, yakupoğlanlıların buluşma yeri, yakupoğlan sitesi, yağboğlan, yabolan, yakupoğlan forum, öztürk, aktaş, karataş, yakupoğlanı tanıyalım, yakupoğlanca konuşmalar, yakupoğlanca isimler, yakupoğlanca kelimeler